Jaki samochód wypożyczyć?

Jaki samochód wypożyczyć?

Chcąc wypożyczyć samochód, warto wybrać taki, który będzie odpowiadał swoim indywidualnym wymaganiom. W wypożyczalniach do dyspozycji klientów jest pełna gama samochodów, dlatego jest w czym przebierać.

Samochody na wynajem dzielą się na następujące:

  • klasa A – samochody mini, miejskie o niskich kosztach eksploatacji, ale mniej komfortowe przy dłuższych trasach
  • klasa B – samochody małe oferujące więcej przestrzeni od grupy A, najwygodniejsze do poruszania się po mieście
  • klasa C – klasa compact, niższa średnia, są to samochody doskonale spisujące się zarówno w dłuższych trasach, jak i przy jeździe miejskiej, komfortowe jako samochody rodzinne
  • klasa D – klasa średnia to głównie samochody rodzinne z dużym bagażnikiem, które są wygodne na dłuższych dystansach
  • klasa E – wyższa-średnia, czyli duże, bogato wyposażone i komfortowe samochody, w tym reprezentacyjne limuzyny dla firm
  • grupa F – samochody luksusowe o najlepszym wyposażeniu, drogie i dające prestiż

Wyróżnia się również samochody klasy terenowej w segmencie I, w tym popularne samochody SUV. Vany dostępne są w segmencie K.

Przy wybieraniu samochodu w wypożyczalni warto kierować się tymi kategoriami. W razie potrzeby zawsze można liczyć na fachowe doradztwo.

Wynajem auta przy podróżach wakacyjnych

Wynajem auta przy podróżach wakacyjnych

Poruszanie się na wakacjach komunikacją miejską nie należy do zbyt lubianych rozwiązań. Trzeba dostosowywać się do rozkładów jazdy, nie mówiąc już o kwestiach komfortu. Alternatywą jest w tej dziedzinie wynajem samochodu – to wcale nie takie drogie, o czym przekonuje się z roku na rok coraz więcej turystów w Polsce i poza granicami naszego kraju.

Samochód na wakacje wynajmuje się głownie krótkoterminowo – na kilka dni czy tydzień. W przypadku dłuższego okresu około miesiąca można wynająć samochód średnioterminowo. Ceny są przy tym atrakcyjne, zwłaszcza jeżeli można podzielić je na kilku uczestników wycieczki. Mając do dyspozycji swój samochód, łatwo dojedzie się praktycznie wszędzie – można bez problemu odwiedzić odległe i urokliwe zakątki, a także wybrać się na zakupy do centrum handlowego.

Przy wynajęciu samochodu za granicą trzeba pamiętać o tym, że w tym przypadku mogą pojawić się dodatkowe opłaty i obostrzenia. Przed dokonaniem rezerwacji, co może być zrealizowane przez Internet, warto przeczytać warunki wynajmu i dodatkowo sprawdzić opinie o wypożyczalniach samochodów.

Wynajem samochodu – to się opłaca!

Wynajem samochodu – to się opłaca!

Wynajem samochodu wcale nie jest wysokim wydatkiem. To w wielu przypadkach także najbardziej korzystny cenowo wybór wtedy, gdy nie ma się do dyspozycji pojazdu, a przy tym jest on potrzebny od zaraz.

Pod względem kosztów wypożyczanie samochodów opłaca się najbardziej jako długoterminowe i średnioterminowe. Firmy chętnie wybierają takie usługi dla pracowników tymczasowych, przy okresowych zleceniach, także wtedy, gdy szukają alternatywy dla kredytów bankowych oraz dla leasingu.

W przypadku wynajmu krótkoterminowego, aby zapłacić jeszcze mniej za wynajem, warto szukać promocji – często można zapłacić mniej za wynajęcie poszczególnych modeli samochodów.